Veri Kurtarma Çözümleri

Uluslararası standartlardaki son teknoloji ürünü donanım ve yazılımlarla, her türlü hard disk, microdrive, floppy disk, CD/DVD/BlueRay, USB flash bellek, RAID, NAS, SAN, iomega ZIP/JAZZ/REV drive, DAT, DLT, LTO, bellek kartları üzerinde, veri kopyalama, veri silme, bilişim suçlarına yönelik veri araştırma (forensics) ve şifre çözme işlemleri yürütülmektedir.
hdd
hdd-kurtarma

Hard Disk / SSD

vr-glasses
sunucu-kurtarma

Server / Sanal Sunucu

nas
nas-kurtarma

Nas/Das/San

database
raid-kurtarma

Raid

storage
database-kurtarma

Veritabanı

chip
hafiza-kartı-kurtarma

Hafıza Kartı

cctv
cctv-kurtarma

CCTV - DVR Kamerası

lock
klitli-hdd-kurtarma

Şifreli diskten veri kurtarma

Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de veri kurtarma faaliyetleri bilişim sektörü ile paralel olarak gelişmekle birlikte tarihçesi çok eskiye dayanmamaktadır. Özellikle son 10 yılda kullanıcıların depolama ihtiyaçlarının artması, sabotaj, virüs, kullanıcı hataları vb. nedenlerle veri kayıplarının artması karşısında artan veri kurtarma talepleri karşısında ivme kazanan sektör gelişimini devam ettirmektedir.

Ülkemizde özellikle bu konuda üniversitelerin ve özel eğitim kurumlarının herhangi bir teknik ve meslek eğitim vermemesi nedeni ile bu alanda yetişmiş insan gücü çok azdır. Daha çok yurtdışındaki özel laboratuvarlar ve eğitim kurumlarında uzun, zorlu ve maliyetli bir eğitimden sonra personel gücü karşılanabilmektedir. Veri kurtarma işlemlerindeki birçok başarısızlık ve geri dönülemez veri kayıpları, bu gibi kişi ve kurumların amatör düzeydeki müdahaleleri nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Her türlü hard disk (IDE, SATA, SCSI, notebook), microdrive, floppy disk, CD/DVD/BlueRay, USB flash bellek, RAID, NAS, SAN, iomega ZIP/JAZZ/REV drive, DAT, DLT, LTO, bellek kartları (SD/Compact Flash, xD, MMC, Smart Media, Memory Stick) üzerinden veri kurtarma, veri kopyalama, veri silme, bilişim suçlarına yönelik veri araştırma (forensics) ve şifre çözme işlemleri yürüten Fordefence Adli Bilişim Laboratuvarı, bu alanda var olan tüm yeni teknolojileri başarıyla kullanmaktadır.

Fordefence, veri kurtarma amacıyla disklerin tozsuz ortamda açılmasını sağlayan temiz oda (cleanroom) teknolojisinden faydalanarak çalışmaktadır. Ülkemizin bu alanda yurt dışına olan bağımlılığını ortadan kaldıran kuruluşlarından biri olan Fordefence Adli Bilişim Laboratuvarı, Türkiye’nin önde gelen holding, şirket, üniversite ve birçok devlet kuruluşunun kritik verilerini kurtarmıştır.

Her türlü fiziksel ve sanal hataya maruz kalmış işletim sistemi ve dosya sistemlerinden veri kurtarma, veri silme, veri kopyalama, veri klonlama, şifre çözme ve veri analizi hizmetleri sunan profesyonel mühendislerimiz, bu alanda uzun yıllar eğitim görmüş ve tecrübe sahibi uzmanlardan oluşmaktadır.

Bu alanda yapılan teknolojik yatırımlar, sürekli olarak alınan eğitimler ve yurtdışındaki laboratuvarlarla yapmış olduğumuz işbirliği sayesinde yanmış, yere düşmüş, çizilmiş, zarar görmüş, bozulmuş ve genel olarak zarar görmüş tüm disklerden ve diğer ortamlardan dahi veri kurtarma işlemleri büyük başarı oranları ile yapılabilmektedir.

Veri kurtarma için neden Fordefence?

  • Profesyonel hizmet kalitesi
  • Analiz ve veri teslim sürecinin hızlı olması
  • Yüksek başarı oranı
  • %100 gizlilik prensibi ile çalışma
  • Temiz oda (cleanroom)
  • Tecrübeli ve sertifikalı mühendis kadrosu

Veri kaybı yaşanan durumlarda panik yapmadan ve kesinlikle müdahale etmeden en kısa süre içerisinde direkt olarak veri kurtarma uzmanları ile iletişime geçiniz.

İş Talebi