Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetimi ve Danışmanlıkları

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Rehberi Nedir?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından Kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti sunan şirketlere yönelik Bilgi ve İletişim Güvenliği tedbirlerini içeren 06.07.2019 tarihinde 2019/12 sayılı genelge ile çalışmalar tamamlanmış ve 24.07.2020 tarihinde onaylanmış yasal düzenlemedir.

Denetim Zorunluğu Hangi Sektörleri Kapsıyor?

Enerji sektörü, Su işleri, Lojistik firmaları ve kritik altyapı hizmeti sunan şirketler ve Kamu Kurumlarını kapsamaktadır. 

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Neden Gereklidir?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanmış olan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi doğrultusunda kritik altyapı hizmeti sunan işletmeler ve kamu kurum ve kuruluşlarında rehbere uyum zorunluluğu getirilmiştir. 24.07.2020 tarihinde onaylanmış olan Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi yıllık denetimlerinin yapılması zorunlu kılınmış ve Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi aşamasına geçebilmek için Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberinde yer alan tüm tedbirlere uyum sürecinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetimi Rehberi Denetim ve Danışmanlıkları Tamamlanma Süresi ve Zorunlulukları Nelerdir?

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından 06.07.2019 tarihinde 2019/12 sayılı genelge ile çalışmalar tamamlanmış ve 24.07.2020 tarihinde onaylanmış olan yasal düzenleme Kritik altyapıya sahip kurum ve kuruluşlar tarafından yılsonuna kadar tamamlanması gerekli kılınmıştır. Kritik altyapıya sahip kurum ve kuruluşların danışmanlık ve denetim hizmetlerini tamamlaması, bu kapsamda kurumlarına ait ilgili denetim raporlarını bünyesinde barındırması gerekmektedir.

Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetimi Rehberi Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi Danışmanlığı ve Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetimi Rehberi hizmetleri TSE tarafından belgelendirilmiş firmalardan Danışmanlık ve Denetim Hizmeti alınabilir.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Danışmanlıkları

Cumhurbaşkanlığı dijital dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanan rehber doğrultusunda denetime tabi kurum ve şirketlerin denetleme için hazır kılınmaları adına danışmanlık hizmeti almaları gerekmektedir. Danışmanlık süreciniz gerekliliklerinize göre belirlenmektedir.

Fordefence olarak;

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanmış olan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi kapsamında Türkiye’nin onaylı firmaları arasında ilk 10’da olmaktan gurur duyuyoruz. Bu kapsamda; yılların kazandırmış olduğu Know-How ve sektör bilgimizin yanı sıra D1 ve D2 sertifikalı Başdenetçi ve Denetçi yeterliliğine sahip uzman kadromuz, TSE onaylı denetim firmaları arasında yer alıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin talep etmiş olduğu güvenlik seviyesi önceliklerini göz önünde bulundurarak rehbere zorunlu uyum süreçlerinin tamamlanması, ilgili denetimlerin gerçekleştirilmesi ve raporlandırılması aşamalarında kapsamlı hizmetler sunmaktayız. Bu sayede siz sevgili iş ortağımız; uzun yıllardır yürütmekte olduğumuz iş birlikteliğimize hız kesmeden devam etmek ve değerli müşterilerinize Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Bilgi ve İletişim Güvenliği Uyum Denetim ve Danışmanlık hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız.