Adli Bilişim Hizmetleri

Tüm dijital delillerin tespitleri; uluslararası standartlardaki adli bilişim laboratuvarımızda, konusunda yılların tecrübesine sahip adli bilişim mühendislerimiz tarafından, güvenilir ve denetlenebilir şekilde yapılarak, Türk hukuk sistemi ile uyumlu şekilde raporlanmaktadır.
protect (1)
bilgisayar-incelemesi

Bilgisayar incelemeleri

floppy-disk
hafi-kartı-inceleme

Flash disk, hafıza kartı incelemeleri

bluray
cd-incelemesi

CD-DVD-Bluray incelemesi ve çözümü

security
telefon-incelenmesi

Cep telefonu ve tablet incelemesi

Teknik açıdan adli bilişim terimini ifade etmek gerekirse elektro optik ve elektromanyetik civarlarda veya sanal platformlarda bulunan ses, görüntü, video veya rastgele bir ileti, paylaşım ile alakalı yapılan incelemeler ve bu yapılan incelemelerin davalarda şahit ve maznunlarca duruşmaya sunulması operasyonunun tümüne verilen genel isimdir.

Duruşmaya taşınmış vakalarda kanıt kaliteyi taşıyan CD, USB hafıza, hafıza kartı, hard disk vb. bir hayli taşıt-gereç adli bilişimin alanına girer. Bunlar davanın seyrini değiştirecek ehemmiyetli ispatlar olabilmesinin yanı gizeme davayı uzatan afaki ayrıntılarda olabilir. Ama şayet bir hadiseyi duruşmaya taşımış ve karşınızdaki şahıstan hak arz ediyorsanız bu hakkı elde etmek için bazı güçlüklere sabretmelisiniz. Adli bilişim tahlilleri her ne kadar uzun sürse dehayati ehemmiyete sahip bilgileri duruşmaya sunma mevzusunda oldukça galibiyetlidir.

Adalet çarkı ağır döner ama döner. Mesele bütün olarak bu. Harekâtlar her ne kadar uzun sürse de haklı olduğunuz bir dava da size ispat getiren ve haklılığınızı delil eden bir üniteden daha yararlı ne olabilir? Şahit olmayan davalarda aksine adli bilişimin ehemmiyeti sarihçe ortaya çıkmakta. Zira bulunan kanıtlar hak arz edilen bireye ait ise duruşmada inkâr ettiği bir vaziyeti kanıtla çürütebilmek olasıdır.

Adli Bilişim Hizmetlerimiz

1 Bilgisayar incelemeleri
2 Flash disk, hafıza kartı,
3 CD-DVD-Bluray incelemesi ve çözümü
4 Cep telefonu ve tablet incelemesi
5 Görüntü kaydı, analizi ve çözümü, fotoğraf karşılaştırmalı kişi tespiti
6 Ses kaydı, analizi ve çözümü, ses karşılaştırmalı kişi tespiti
7 Fikri ve sınai haklar kanunu çerçevesinde yazılım sahtekarlığı tespiti
8 Bilişim suçların da adli bilişim
9 GPS,BAZ,CGNAT,HTS incelemeleri
10 Web sitesi, E-posta, E-mail incelenmesi ve tespiti

İş Talebi