Bilgi Güvenliği Farkındalığı Eğitimi

Fordefence eğitimleri “Teorik ve Teknik Adli Bilişim Eğitimleri, S.O.M.E. Eğitimi, Veri Kurtarma Eğitimleri, Bilgi Güvenliği Farkındalığı Eğitimi, Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi ve Ağ Güvenliği Eğitimleri” ana başlıklarından oluşmaktadır. Her seviyeden ve her meslek grubundan katılımcılara yönelik, teori ve tekniği birbiri ile harmanlanmış ve özelleştirilebilen eğitimler ile temel bilişim nosyonlarının bir üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

Bilgi Güvenliği Farkındalığı Eğitimi

Yapılan araştırmalara göre bilgi güvenliğini tehdit eden unsurların en başında çalışan personelin bilgi güvenliği farkındalık eksikliği oluşturmaktadır. Şirket çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalığı eksikliği sebebiyle yüksek maliyetli hatalar yapmamalarını sağlamanın en iyi yöntemlerinden birisi bilgi güvenliği farkındalık oturumları düzenlemektedir. Bilgi güvenliği eksik olan personelin zararlı web sitelerine girerek iç ağa zararlı yazılımlar bulaştırabilir, oltalama saldırılarına cevap verebilir, sosyal mühendislik saldırılarına maruz kalabilir.

Sistemlerinizin güvenli olduğunu düşünseniz de en zayıf halka insandır.

 

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi örneklerle oluşan içeriği, güncel saldırı yöntemlerini ve çözümlerini katılımcılara aktarmaktayız.

İş Talebi